εικόνα Viber 2023 12 06 19 07 18 289

Την Τρίτη 5 Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο χώρο του Δημαρχείου Ερυθρών εκδήλωση – δράση που διοργάνωσε ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Ερυθρών με θέμα ” Κανόνες αγάπης ” και προσκεκλημένη την Ψυχολόγο Δρ. Υρώ Φιλολία. Η εκδήλωση στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία καθώς η αλληλεπίδραση μεταξύ της κας Φιλολία και των παρευρισκόμενων γονέων/κηδεμόνων ήταν άκρως ενδιαφέρουσα και μέσα από αυτή προέκυψαν χρήσιμα συμπεράσματα σχετικά με τους τρόπους προσέγγισης των εφήβων μαθητών από τους κηδεμόνες τους.

Ως Σύλλογος Διδασκόντων θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τόσο την κα Φιλολία για την παρουσία της στο χωριό μας όσο και την κα Χαρά Γκανέτσου (Σύμβουλο Παιδαγωγικής Ευθύνης του σχολείου μας) για τη συμβολή της στην πραγματοποίηση της συγκεκριμένης εκδήλωσης.